Výstavba skleníkov a fóliovníkov

Potrebujete poradiť s vhodným výberom skleníka, fóliovníka, techniky alebo technicného vybavenia? Kliknite na foliovniky.sk a nechajte sa inšpirovať.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a my Vám radi poradíme s návrhom, výstavbou, servisom alebo radou ako správne využiť potenciál pestovania v skleníkoch a fóliovníkoch.

 

Referencie

Projekty na kľúč:

Zemné II
Druhá etapa projektu v obci Zemné o rozlohe pestovateľskej plochy takmer 2 ha pozostáva z konštrukcie Richel Multispan. Šírka použitého typu konštrukcie je 12,80 m. Výška pod žľabom dosahuje 5,00 m, celková výška je 8,40 m. Riadenie klímy a zavlažovania zabezpečuje osvedčený systém Priva.

Tvrdonice
Fóliovník konštrukcie RICHEL so šírkou lode 12,80 m a výškou pod žľabom 5,50 m. Vetranie zabezpečuje jedinečný systém dvojkrídlového strešného vetrania. Izoláciu zabezpečuje dvojitá fúkaná fólia. Prísun CO2 pomocou špeciálnych ventilátorov, ovládanie vnútornej klímy PRIVA CONNEXT, ovládanie zavlažovania PRIVA NUTRI-JET. Dva vykurovacie okruhy s technológiou Viessmann Vitomax s výkonom 2 x 2,3 MW. Pestovanie sa realizuje v závesných žľaboch.

Dunajská Streda
Skleník Horconex v Dunajskej Strede je s rozlohou 4,8 ha jedným z našich najväčších realizovaných projektov doposiaľ. Kostru skleníka tvorí osvedčená konštrukcia Venlo. Šírka lode je 8,0 m, výška pod žľabom 6,0 m. Ideálnu vnútornú klímu zabezpečuje systém Priva Connext. Dezinfekcia drenážnej závlahovej vody je zabezpečená zariadením Priva Vialux. Zachytávanie dažďovej vody vo vonkajšej nádrži o objeme 4500 m3. V skleníku sa realizuje hydroponické pestovanie v závesných žľaboch.

Zemné
2 ha RICHEL Multispan fóliovník so šírkou 9,60 m a výškou pod žľabom 4,50 m. Fóliovník je opláštený dvojitou nafukovacou fóliou. Kúrenie termálnou vodou a vlastná výroba CO2. Moderné hydroponické pestovanie v závesných žľaboch. PRIVA riadenie klímy a zavlažovania. Súčasťou fóliovníka je aj miestnosť s náplavovými stolmi na dopestovanie priesad, skladové priestory s baliarňou a chladiaci box.

Kolárovo
Jeden z najmodernejších skleníkov typu Venlo v strednej Európe. HORCONEX technológia s geotermálnym kúrením a PRIVA riadením klímy. Skleník s rozlohou  2 ha, lode so šírkou 8 m a výškou pod žľabom 6,5 m. Buffer nádrž s objemom 1300 m3.  Horizontálna aj vertikálna energetická clona. PRIVA ovládanie (kúrenie, klíma, zavlažovanie a hnojenie CO2), ventilácia MULTIFAN VOSTMASTER. Hydroponické pestovanie v závesných žľaboch s plnou recykláciou drenážnej vody, ktorá je ošetrená zariadením PRIVA VIALUX. Na zabezpečenie precíznej závlahy sa používa PRIVA ROOT OPTIMIZER aktívna váha. V roku 2015 sa plocha rozšíri o ďalších 1500 m2.

Hladomer Lovce
Škôlkárske stredisko Hladomer, fóliovník RICHEL  OV 90 Multispan o rozlohe 2300 m2, so šírkou lode 12,80 m a výškou pod žľabom 4,5 m. Vetranie je zabezpečené pomocou obojstranných stropných okien a oboch bočných stien, ktorých riadenie je plnoautomatické. Ovládacia jednotka Richel ANJOU POLYCLIM. Pojazdné závlahové rampy s dávkovačom živín DOSATRON.  Vo fóliovníku sú osadené dve nádrže o objeme 90 m3 slúžiace na zachytávanie dažďovej vody. Súčasťou je aj vonkajšia otužovacia spevnená plocha o rozlohe  2500 m2 s vonkajšou zavlažovacou rampou.

Nováky
Skleník s rozlohou 1,3 ha, so šírkou lode 8 m a výškou pod žľabom 6 m. Hydroponické pestovanie v závesných pestovateľských žľaboch s jedinečnou dolnou žľabovou ventiláciou.  Ovládacia jednotka PRIVA. Skleník je vybavený plnou recykláciou drenážnej vody, ktorá je ošetrená zariadením PRIVA VIALUX. Na zabezpečenie precíznej závlahy sa používa PRIVA ROOT OPTIMIZER aktívna váha.  Zachytávanie dažďovej vody vo vonkajšej nádrži o objeme 3500 m3.

 

Ďalšie referencie na Slovensku:

Marcelová – 12.000 m2 viacloďový fóliovník 
Báb - 46.000 m2 viacloďový fóliovník 
Braväcovo – 2.000 m2 fóliovník
Okoč – fóliovníky spolu 4.800 m2 
Velké Úľany – fóliovníky spolu 2.500 m2

Medzinárodné referencie skupiny Schetelig:

Buzdyak, Ruská federácia – skleník 1,7 ha
Uljanovsk PLC Teplichnoe, Ruská federácia – skleník 2,2 ha
Uljanovsk PLC Teplichnoe II., Ruská federácia – skleník 6 ha
Saratov PLC Solhoz-Vesna, Ruská federácia - skleník 24 ha 
Nizhni Novgorod Doskino, Ruská federácia – skleník 6 ha
Samohlavovichi, Minsk area, Bielorusko – skleník 2,5 ha