Venlo skleníky

Skleníky typu Venlo sú najobľúbenejším modelom skleníka medzi profesionálnymi pestovateľmi. Tento model sa ukázal ako najúspornejšia skleníková konštrukcia a vďaka vysokej priepustnosti svetla sú tieto typy skleníkov základom pre zeleninové a kvetinové plodiny po celom svete. Rám konštrukcie tvoria pozinkované oceľové a hliníkové prvky: stĺpiky, väzníky, odkvapy a vetracie panely. Skleník Venlo je schopné odolať extrémnym poveternostným podmienkam ako aj vysokým zaťaženiam vetrom či snehom. Striedavé vetracie otvory umožňujú uvoľňovanie tepla a vlhkosti kontrolovaným tempom.

Skleník vieme dodať v množstve rôznych verzií. Typická šírka nosníka je 8 metrov, pričom stĺpiky sú zvyčajne umiestnené každých 4 - 5 metrov a výška pod žľabom 6 metrov. Skleník Venlo je navrhnutý v súlade s normou EN 13031-1 a je schopný odolať extrémnym poveternostným podmienkam.

Optimálne podmienky pestovania

- Zosilňuje prirodzené svetlo: Vonkajšie tvrdené sklo minimalizuje straty svetla a zároveň umožňuje vyššiu priepustnosť svetla.
- Poskytuje optimálnu ventiláciu a prúdenie vzduchu: Vyššie stropy a plytké výšky špičiek ponúkajú väčší priestor od podlahy po ventiláciu pre väčší objem vzduchu, lepšie prúdenie vzduchu a zdravšie pestovateľské prostredie.
- Minimalizuje vlhkosť: Odvádzanie kondenzátu do žľabov neguje poškodenie plodín odkvapkávaním.
- Poskytuje tepelnú ochranu: Vysoké bočné steny poskytujú prirodzený tepelný nárazník pre plodiny a zväčšujú produkčný priestor. Tieniace závesy udržujú teplo v zime a chránia plodiny pred letným slnkom.
- Odolná ochrana proti poveternostným vplyvom: Odolá silnému snehu, vetru a zaťaženiu úrody.
- Znižuje údržbu: Tvrdené sklo minimalizuje presklenie a údržbu.
- Vydrží po generácie: Žiarovo pozinkovaná oceľ pre pevnosť a dlhú životnosť.

Pre najlepšiu možnú produkciu Vám vieme dodať aj najlepšiu možnú skleníkovú technológiu ako napr.:

- Vykurovacie systémy
- LED a HPS osvetlenie
- Zavlažovacie systémy
- Tieniace systémy
- Sieťky proti hmyzu
- Chladiace systémy (aktívne aj pasívne)
- Zvlhčovacie systémy
- Odvlhčovacie systémy
- Solárne panely 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a my Vám radi poradíme s návrhom, výstavbou, servisom alebo radou ako správne využiť potenciál pestovania v skleníkoch a fóliovníkoch.

Referencie - Projekty na kľúč

Zemné II

Druhá etapa projektu v obci Zemné o rozlohe pestovateľskej plochy takmer 2 ha pozostáva z konštrukcie Richel Multispan. Šírka použitého typu konštrukcie je 12,80 m. Výška pod žľabom dosahuje 5,00 m, celková výška je 8,40 m. Riadenie klímy a zavlažovania zabezpečuje osvedčený systém Priva.

Tvrdonice

Fóliovník konštrukcie RICHEL so šírkou lode 12,80 m a výškou pod žľabom 5,50 m. Vetranie zabezpečuje jedinečný systém dvojkrídlového strešného vetrania. Izoláciu zabezpečuje dvojitá fúkaná fólia. Prísun CO2 pomocou špeciálnych ventilátorov, ovládanie vnútornej klímy PRIVA CONNEXT, ovládanie zavlažovania PRIVA NUTRI-JET. Dva vykurovacie okruhy s technológiou Viessmann Vitomax s výkonom 2 x 2,3 MW. Pestovanie sa realizuje v závesných žľaboch.

Dunajská Streda

Skleník v Dunajskej Strede je s rozlohou 4,8 ha jedným z našich najväčších realizovaných projektov doposiaľ. Kostru skleníka tvorí osvedčená konštrukcia Venlo. Šírka lode je 8,0 m, výška pod žľabom 6,0 m. Ideálnu vnútornú klímu zabezpečuje systém Priva Connext. Dezinfekcia drenážnej závlahovej vody je zabezpečená zariadením Priva Vialux. Zachytávanie dažďovej vody vo vonkajšej nádrži o objeme 4500 m3. V skleníku sa realizuje hydroponické pestovanie v závesných žľaboch.

Zemné

2 ha RICHEL Multispan fóliovník so šírkou 9,60 m a výškou pod žľabom 4,50 m. Fóliovník je opláštený dvojitou nafukovacou fóliou. Kúrenie termálnou vodou a vlastná výroba CO2. Moderné hydroponické pestovanie v závesných žľaboch. PRIVA riadenie klímy a zavlažovania. Súčasťou fóliovníka je aj miestnosť s náplavovými stolmi na dopestovanie priesad, skladové priestory s baliarňou a chladiaci box.

Kolárovo

Jeden z najmodernejších skleníkov typu Venlo v strednej Európe. Technológia s geotermálnym kúrením a PRIVA riadením klímy. Skleník s rozlohou 2 ha, lode so šírkou 8 m a výškou pod žľabom 6,5 m. Buffer nádrž s objemom 1300 m3. Horizontálna aj vertikálna energetická clona. PRIVA ovládanie (kúrenie, klíma, zavlažovanie a hnojenie CO2), ventilácia MULTIFAN VOSTMASTER. Hydroponické pestovanie v závesných žľaboch s plnou recykláciou drenážnej vody, ktorá je ošetrená zariadením PRIVA VIALUX. Na zabezpečenie precíznej závlahy sa používa PRIVA ROOT OPTIMIZER aktívna váha. V roku 2015 sa plocha rozšíri o ďalších 1500 m2.

Hladomer Lovce

Škôlkárske stredisko Hladomer, fóliovník RICHEL OV 90 Multispan o rozlohe 2300 m2, so šírkou lode 12,80 m a výškou pod žľabom 4,5 m. Vetranie je zabezpečené pomocou obojstranných stropných okien a oboch bočných stien, ktorých riadenie je plnoautomatické. Ovládacia jednotka Richel ANJOU POLYCLIM. Pojazdné závlahové rampy s dávkovačom živín DOSATRON. Vo fóliovníku sú osadené dve nádrže o objeme 90 m3 slúžiace na zachytávanie dažďovej vody. Súčasťou je aj vonkajšia otužovacia spevnená plocha o rozlohe 2500 m2 s vonkajšou zavlažovacou rampou.

Nováky

Skleník s rozlohou 1,3 ha, so šírkou lode 8 m a výškou pod žľabom 6 m. Hydroponické pestovanie v závesných pestovateľských žľaboch s jedinečnou dolnou žľabovou ventiláciou. Ovládacia jednotka PRIVA. Skleník je vybavený plnou recykláciou drenážnej vody, ktorá je ošetrená zariadením PRIVA VIALUX. Na zabezpečenie precíznej závlahy sa používa PRIVA ROOT OPTIMIZER aktívna váha. Zachytávanie dažďovej vody vo vonkajšej nádrži o objeme 3500 m3.

 

Ďalšie referencie na Slovensku:

Marcelová – 12.000 m2 viacloďový fóliovník 
Báb - 46.000 m2 viacloďový fóliovník 
Braväcovo – 2.000 m2 fóliovník
Okoč – fóliovníky spolu 4.800 m2 
Velké Úľany – fóliovníky spolu 2.500 m2

Medzinárodné referencie skupiny Schetelig:

Buzdyak, Ruská federácia – skleník 1,7 ha
Uljanovsk PLC Teplichnoe, Ruská federácia – skleník 2,2 ha
Uljanovsk PLC Teplichnoe II., Ruská federácia – skleník 6 ha
Saratov PLC Solhoz-Vesna, Ruská federácia - skleník 24 ha 
Nizhni Novgorod Doskino, Ruská federácia – skleník 6 ha
Samohlavovichi, Minsk area, Bielorusko – skleník 2,5 ha