Nechtík lekársky 1g SEMO

Nechtík lekársky 1g SEMO

Dostupnosť
Skladom
Merná jednotka: ks (ks)
Nechtík lekársky / Calendula officinalis L.Popis:

Jednoročná bylina kvitnúce jasne oranžovými veľkými úbory. Kvety zbierame celé, sušíme pomaly v tieni pri teplote do 35 ° C. Z kvetov sa získava žlté potravinárske farbivo, ako liečivá droga slúži pri liečbe porúch žlčníka a pečene, kvety sú súčasťou liečivých bylinných zmesí pre vredovej choroby žalúdka. Zvonka sa používa nechtíková masť na hojenie rán, v kozmetike na zjemnenie pokožky a liečbu niektorých kožných chorôb. Čaju a extrakty z mladých listov majú čistiace a antiseptické účinky. dobre rastie

v pôde chudobnej na dusík a na slnečnom stanovišti.V 1 g: 150 semien

Výsev: apríl - jún

Úroda: jún - septemberNechtík záhradný: nechtík lekársky (Calendula officinalis L./Nechtík lekársky)

Popis:
Jednoročná bylina kvitnúce jasne oranžovými veľkými úbory. Kvety zbierame celé, sušíme pomaly v tieni pri teplote do 35 ° C. Z kvetov sa získava žlté potravinárske farbivo, ako liečivá droga slúži pri liečbe porúch žlčníka a pečene, kvety sú súčasťou liečivých bylinných zmesí pre vredovej choroby žalúdka. Zvonka sa používa nechtíková masť na hojenie rán, v kozmetike na zjemnenie pokožky a liečbu niektorých kožných chorôb. Čaju a extrakty z mladých listov majú čistiace a antiseptické účinky. Dobre rastie v pôde chudobnej na dusík a na slnečnom stanovišti.

Dôležitá úloha v prevencii, plody obsahujú nechtíkový olej tzv. Reaktívnej rozpúšťadlo reaguje s kyslíkom vo vzduchu - neuvoľňujú sa žiadne škodlivé pary. Rozpúšťadlo budúcnosti? Dobre rastie v pôde chudobnej na dusík, neúrodnej pôde, na slnečnom stanovišti. (Spontánne sa vysemeňuje) Žlté farbivo, potravinárske, textílie - matne žltá farba. Čaj - extrakty z mladých listov - čistiaci účinok - potieranie plesní baktérií a vírusov. Antiseptikum, hojenie rán. Ekzém, zápaly kože, uší očí a ďasien.
Ozdoba pokrmov. Nechtíková masť.
Parametre
Druh Měsíček zahradní
Odrůda Měsíček lékařský
Typ Aromatické rostliny

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty