Kapucínka väčšia OUT OF AFRICA 2,00g (4H)

Semená a sadba | Kód: 705205
Dostupnosť
Skladom
1,862 €
1,552 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Kapucínka väčšia OUT OF AFRICA 2,00g (4H)

Kapucínka väčšia Out of Africa - Pnúca odroda v zmesi farieb, s výnimočne bielo panašovanými (strakatými) listami, dorastá až 3 m.  Rýchlo rastúca popínavá letnička uplatňujúca sa na dočasné živé ploty, na popínanie pergol a múrikov.

Kapucínka môžeme skvele využiť ako ochrankyňu zeleniny i ovocných stromov, pretože na seba prirodzene priťahuje vošky, húsenice a slimáky. Pomáha odpudzovať aj plesne a choroby tekvíc, cukiet, patizónov, zemiakov, reďkoviek, brokolice, karfiolu, kapusty, kalerábu. Ovocné stromy ochránia proti vlnatkám. V pôde kapucínka väčšia odpudzuje hlísty a zabraňuje väčšiemu zaburineniu záhonu.

Tropaeolum majus L. / Kapucínka

Rýchlo rastúca letnička s okrúhlymi, štítovitými listami. Kvitne ostrúhatými, krátko trubkovitými kvetmi žlto-oranžových až jasne červených farieb. Je vhodná na záhonové výsadby, do okenných hrantíkov a ozdobných nádob. Kvety sú známe aj ako netradičná, veľmi chutná ozdoba pokrmov a šalátov.

Vďaka obsahu baktericídnych látok pomáhajú pri vnútorných infekciách, najmä močových ciest a obličiek, zvyšujú celkovú obranyschopnosť organizmu. 

Rastlina vyžaduje chudobnejšie, priepustnú pôdu a slnečné stanovište. Neprehnojujeme dusíkom, podporili by sme vegetatívny rast na úkor kvitnutia.

Parametre

VýrobcaSEMO
Cenová skupina4
Množstvo2g
Výsev03/04/05
Miesto výsevuvo vykurovaných priestoroch (skleník, byt) / záhon
Miesto pestovaniazáhon

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty