HECHT GG 3300 W - Jednofázový generátor elektriny

HECHT | Elektrocentrály | Kód: HEGG3300W

Jednofázový generátor elektriny - HECHT GG 3300 W

Dostupnosť
Skladom
Merná jednotka: ks (ks)

Jednofázový generátor elektriny - HECHT GG 3300 W

HECHT GG 3300W je stredný benzínový generátor elektrického prúdu, poháňaný štvortaktným motorom s objemom 208 cm3. Na elektropaneli generátora je umiestnený kontrolný analógový voltmeter, dvojica klasických zásuviek pre pripojenie spotrebičov 230 V/50 Hz, medzi ktorými je aj bezpečnostná svorka pre pripojenie uzemňovacieho kábla. Obe zásuvky sú samozrejme istené proti preťaženiu ističom. Ďalej je na paneli jedna jednosmerná 12 V zásuvka na pripojenie spotrebičov napájaných 12 V napätím, ktorú možno využiť aj pre nabíjanie niektorých typov 12 V akumulátorov. Nie je však vybavená reguláciou nabíjania, preto je nutné stav nabitia akumulátora priebežne kontrolovať a včas ho odpojiť. Aj táto 12 V zásuvka je vybavená istením.
Trvalý výkon centrály je 2600 W, krátkodobo možno napríklad rozbehovým prúdom niektorých spotrebičov zaťažiť až na výkon max. 3000 W.
Generátor je v ráme základne pripevnený pomocou gumových blokov, ktoré tlmia prenášanie vibrácií. Za tento rám ho možno pohodlne prenášať, jeho hmotnosť je 48 kg. Hladina produkovaného hluku je 96 dB.
Generátor je vybavený AVR reguláciou (Automatic Voltage Regulation), ktorá bráni kolísaniu napätia pri zmene záťaže centrály.
Elektrocentrála má palivovú nádrž s objemom 15 l. Ideálna je ako záložný zdroj pre prípad kalamity, dobre poslúži aj v miestach, kde nie je dostupná elektrická sieť. Možno ju použiť napríklad aj ako zálohu pre napájanie obehových čerpadiel niektorých kotlov na tuhé palivá a pod.
Výstupné charakteristiky napätia z elektrocentrály sú odlišné od charakteristiky bežnej elektrickej siete. Preto dôrazne odporúčame konzultovať možnosti napájania niektorých elektronických zariadení (napríklad počítače, moderné TV a pod.) S ich výrobcom, prípadne predajcom. Niektoré elektrické zariadenia môžu pri spustení krátkodobo odoberať aj niekoľkonásobok bežného prevádzkového prúdu, u spotrebičov ako sú elektromotory a ďalšie zariadenia využívajúce indukciu to môže byť krátkodobo aj viac ako trojnásobok bežného príkonu. Orientačne je potom možné pre výpočet použiť tzv. Štartovací koeficient, ktorým je nutné vynásobiť bežný príkon pripájaného spotrebiča.
Potom napríklad koeficientom 1 budeme násobiť spotrebiče ako je sušič vlasov, teplovzdušná pištoľ, fritéza, mixér, rúra, žehlička, sendvičovač, vysávač, stolová lampa. Koeficient 2 potom platí spravidla pre elektrické kosačky, uhlové brúsky, nožnice na živý plot, elektrické píly, práčky a pod. U kompresorov, tlakových umývačiek, miešačiek betónu potom spravidla platí koeficient 3, pre chladničky, mrazničky alebo klimatizácie môže tento koeficient hodnotu 3 i presahovať. V praxi potom môžeme orientačne spočítať, že spotrebič s príkonom 600 W a koeficientom 2 vyžaduje maximálny výkon centrály aspoň 1 200 W.

Parametre:
• Jednofázový generátor elektriny
• 4-taktný jednovalcový motor chladený vzduchom
• 2x zásuvka 230V – 16A, 1x zásuvka 12V
• DC, voltmeter
• Štartovanie pomocou štartovacieho lanka ručne
• Kvalitný alternátor
• Súčasťou je AVR (automatická regulácia napätia)
• Vrátane ochrany pred preťažením a nedostatkom oleja
• Kovová 15 litrová palivová nádrž odolná proti mechanickému poškodeniu
• Kapacita nádrže vystačí na 15 hodín prevádzky pri plnej nádrži v závislosti na výkone
• Vybavený kolesami a madlom pre jednoduchý transport a manipuláciu
• Vrátane gumových silentblokov pre tlmenie vibrácií motora
• Najobľúbenejšia výkonová trieda v našej ponuke

Značka Hecht

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Doprava zadarmo
Generátor prenosný Honda EU 22i

Generátor prenosný Honda EU 22i

 

Skladom

Prenosný generátor HONDA EU 22i prináša vyšší výkon, nižšiu spotrebu paliva a dokonca aj tichší chod

Kabel na cievke 50m/P19150

HECHT 150153 - kábel na cievke 50m/P19150

 

Skladom

Predlžovací kábel na cievke dlhý 50 m, prierez vodičov je 1x 3,5 mm2.

Doprava zadarmo
HECHT GG 950 DC - benzínový generátor elektriny

HECHT GG 950 DC - benzínový generátor elektriny

 

Skladom

Benzínový generátor elektrického prúdu. Výkon 2 HP. Trvalý výkon generátora 650 W, max. 720 W

Doprava zadarmo
RYOBI RIG2000PC Generátor s meničom 106 ccm 2000 W

RYOBI RIG2000PC, Generátor s meničom 106 c cm 2000 W

 

Skladom

RIG2000PC Generátor s meničom 106 ccm 2000 W