Cena od - do
Osobný odber
Fólia zakrývacia 5036 Čiernobiela, KRITIFIL

Fólia zakrývacia 5036 Čiernobiela, KRITIFIL

od 0,336 €

Skladom

Fólia KRITIFIL zakrývacia B/W 5036 50mic

Špeciálna doprava
Fólia mulčovacia 2231 UV Priesvitná, KRITIFIL

Fólia mulčovacia 2231 UV Priesvitná, KRITIFIL

od 142,200 €

Skladom

Špeciálna trojvrstvová mulčovacia fólia

Špeciálna doprava
Fólia mulčovacia 6020 Čierna, KRITIFIL

Fólia mulčovacia 6020 Čierna, KRITIFIL

159,972 €

Skladom

Mulčovacie fólie s dlhou životnosťou

Osobný odber
Fólia zakrývacia 5042 Čiernobiela, KRITIFIL

Fólia zakrývacia 5042 Čiernobiela, KRITIFIL

0,420 €

Skladom

Fólia KRITIFIL čierno-biela B/W 5042- T50


1 – 4 / 4

Mulčovacie fólie kritifil

Naše osvedčené kvalitné mulčovacie 3 - vrstvové fólie z gréckej produkcie firmy Plastika Kritis, s garantovanou kvalitou od najväčšieho výrobcu agrofólií v Európe. Na trhu známe aj pod názvom „izraelské” fólie. Obsahujú činidlo Metalocen, ktoré značne zvyšuje pevnosť fólie až do tej miery, že fólia s hrúbkou 20 mikrónov má rovnakú trhaciu silu ako klasická LDPE fólia s hrúbkou 60 mikrónov. Vrstvy fólie sú navzájom neoddeliteľné a každá obsahuje iné aditíva a polyméry. Jednotlivé vrstvy sú kombinované tak, aby vyhovovali požadovaným parametrom. Mulčovacie fólie sa používajú na zabránenie rastu buriny, na zvýšenie teploty pôdy, na zabránenie odparovaniu závlahovej vody a na stabilizáciu pôdy. Špeciálne mulčovacie fólie môžu poskytnúť ďalšie výhody, ako je ochrana pred hmyzom a podpora rastu.

Vďaka špeciálnemu trojvrstvovému zloženiu Kritifil fólií:

- ochránite rastliny voči nízkym teplotám a nepriaznivému počasiu
- dosiahnete pomalšie znižovanie teploty a celkovo vyššiu teplotu vo fóliovníku v noci
- budete mať nižšie náklady na kúrenie
- budete mať vyššiu kvalitu úrody, vyššie výnosy a skoršie zbery 

Sortiment mulčovacích fólií Plastika kritis zahŕňa:

- Veľmi silné tenké filmy (15-25 mic.), vyrobené z vybraných LLDPE alebo metalocénových živíc, priehľadné, čierne alebo „dymové“.
Čierna fólia s dlhou životnosťou (50-100 mikr.), obsahujúca sadze s veľmi jemnou veľkosťou častíc a špeciálne antioxidanty, na viacsezónne mulčovanie jahôd, viníc atď.
- Fólie so špeciálnym efektom (zvyčajne 20-30 mikr.), vyrobené z vybraných LLDPE živíc a obsahujúce funkčné pigmenty a prísady:

  • Hnedý film: umožňuje prechod tepla a zahrievanie pôdy počas dňa, znižuje tepelné straty počas noci, má primeranú nepriehľadnosť, aby sa zabránilo rastu buriny. 
  • Žltý film: priťahuje určitý hmyz (napríklad molice) na svojom povrchu a bráni mu v poškodzovaní rastlín.
  • Žlto/hnedý koextrudovaný film: kombinuje výhody žltých a hnedých filmov.
  • Zelený priesvitný film: ponúka primeranú reguláciu buriny a súčasne umožňuje prehrievanie pôdy.
  • Čiernobiely film: zaisťuje dokonalú kontrolu buriny, zatiaľ čo odraz na bielej strane zvyšuje užitočné svetlo prijímané rastlinami.
  • Strieborný/čierny film: zabraňuje rastu buriny, zatiaľ čo odraz striebra odpudzuje hmyz a chráni rastliny pred vírusmi.    

- Biologicky odbúrateľné fólie (12-14 mic.), vyrobené z osvedčených biologicky odbúrateľných materiálov, ktoré sa po použití postupne, ale úplne rozložia. Riešenie vážneho environmentálneho problému spôsobeného mulčovacími fóliami, ktoré zostávajú v pôde.
- Reflexné fólie (35-70 mic.): vysoko reflexné čierno/biele alebo biele fólie, ktoré sú položené na pôde skleníka alebo skleníka s cieľom odrážať slnko a zvyšovať svetlo v skleníku alebo skleníku počas zimných mesiacov. Tieto fólie sú široko používané pri hydroponických kultiváciách.

Plastika kritis ponúka mulčovacie fólie s perforáciou (na jahody, uhorky, šalát, špargľu...), ktoré umožňujú jednoduchšiu, rýchlejšiu a ekonomickejšiu výsadbu po rozložení fólie. Je tiež možné, aby fólia bola mikroperforovaná.