Domček na hmyz malý Forestina

Domček na hmyz malý Forestina

Dostupnosť
Skladom
Merná jednotka: ks (ks)

Hmyzie domček - malý

Hmyzie domček je hniezdisko, úkryt a miesto na prezimovanie pre užitočný hmyz. Na záhradách žije veľké množstvo hmyzu. Mnohé z nich nám poskytuje neoceniteľné služby. Predovšetkým sa jedná napríklad o Lienka sedembodková, zlato očko alebo Škvor, ktorí pomáhajú prírodnou cestou k regulácii škodcov na záhrade. Najmä im chutia vošky, roztočce, strapky, vlnatky a im podobné potvorky, z ktorých má nie jeden záhradník či sadár ťažkú ​​hlavu.

použitie:
Hmyzie domček - malý sa skladá z jedného oddelenia, ktoré svojou výplňou poskytuje príhodné možnosti pre úkryt, rozmnožovanie a prezimovanie rôznych druhov užitočného hmyzu. Obyvateľmi hmyzieho domčeka môžu byť lovci škodcov (hlavne vošiek). Medzi tieto bez pochyby patrí Lienka sedembodková, zlato očko alebo škvoři. Tí si hľadajú úkryt napríklad v roztvorených borovicových šiškách, alebo tiež medzi kúskami drievok či kôry a podobne.

Hmyzie domčeky sa stali v poslednej dobe módnou záležitosťou. Oproti iným módnym výstrelkom má ich umiestňovanie na záhradách svoje racionálne opodstatnenie aj v dlhodobejšom horizonte. Predstavujú nielen okrasný prvok, ale sú navyše praktické. Pomáhajú do záhrady prilákať užitočný hmyz, ktorý ekologickú a úplne šetrnú cestou môže pomôcť zvyšovať úrodnosť pestovaných plodín.

dávkovanie:
Hmyzie domček je vhodné umiestniť niekam do odľahlého, pokojnejšieho kúta záhrady, na suché, slnečné alebo polo tienisté miesto. Pokiaľ možno nasmerujeme vchod na južnú stranu. Domček by mal byť chránený pred dažďom, prudkým vetrom a predátormi. Aby sa do hmyzieho domčeka nasťahovali užitočné druhy hmyzu, je dobré, keď v jeho okolí budú mať dostatok kvitnúcich rastlín, stromov a kríkov. Na zimu ho neupratujte do interiéru.
Údržba je veľmi jednoduchá, nemusí sa čistiť. Drevo nenatierajte ani nelakujte.
V okolí hmyzieho domčeku nepoužívajte žiadne insekticídy!

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty