Cínia ZAHARA STARLIGHT ROSE 15s (K)

Semená a sadba | Kód: 705194

Cínia ZAHARA STARLIGHT ROSE 15s (K)

Dostupnosť
Skladom
3,479 €
2,899 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Cínia ZAHARA STARLIGHT ROSE 15s  (K)

Cínia Zahara Starlight Rose -  rýchlo rastúca kompaktná kríčkovitá letnička s veľkými bielymi kvetmi s výraznou ružovou kresbou, dorastá do výšky 30 - 45 cm. Cínia je vhodná na rez a priam ideálna pre záhonové výsadby vďaka dlhej dobe kvitnutia. Životnosť kvetov vo váze je 8 až 10 dní.

Táto výnimočná cínia s veľkými bielymi kvetmi s výraznou ružovou kresbou dostala ocenenie All America Selection Winner na rok 2010.

Nový druh ostálky vznikol medzidruhovou hybridizáciou Zinna violacea (Z. elegans) x Zinnia angustifolia. Kompaktné, kríčkovito rastúce rastliny nesú veľké úbory s jednou až dvoma radmi jazykovitých kvetov. Rastlina kvitne od júla do prvých mrazov.  Zinnia marylandica je odolná voči listovým chorobám ostálok aj k múčnatke.

Zinnia marylandica DM Spooner, Stimart & T.Boyle / Cínia

V predjarí si môžete v teple predpestovať sadeničky na skoré kvitnutie. V marci či apríli vysejeme semená na povrch substrátu. Mladé semenáčiky prepicháme po jednej rastline do malých sadbovačov. Predpestované rastliny vysádzame na stanovište až koncom mája, sú totiž veľmi chúlostivé na mráz.

Pre cínie volíme zásadne slnečné stanovište s veľmi dobrou priepustnou pôdou as dostatočnou zásobou živín. Na nevhodnom stanovisku totiž rastliny veľmi ľahko uhynú, pretože bývajú napadnuté hubovými chorobami. Padanie a odumieranie sa môže prejaviť už u mladých semenáčikov. U starších rastlín zase môžu byť hubami napádané korene, stonky aj kvety.

Odporúčame preto cínie často okopávať, pravidelne prihnojovať a striedať pestovateľské záhony.

Parametre
Výrobca SEMO
Cenová skupina 6
Množstvo 15 semien
Výsev 03 / 04
Miesto výsevu vo vykurovaných priestoroch (skleník, byt)
Miesto pestovania záhon

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty