Aksamietnica vzpriamená KILIMANJARO WHITE 15s. (5H)

Semená a sadba | Kód: 705198

Aksamietnica vzpriamená KILIMANJARO WHITE 15s. (5H)

Dostupnosť
Skladom
2,254 €
1,878 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Aksamietnica vzpriamená KILIMANJARO WHITE 15s. (5H)

Aksamietnica vzpriamená Kilimanjaro White - vzpriamená letnička vhodná najmä na výsadby do záhonov a na rez so smotanovo bielymi, veľkými plnými kvetmi, výška 45 cm.  Vo váze vydrží 10 a viac dní.

Vysadzovaním aksamitníka okolo citlivých rastlín alebo do skleníkov sa účinne odpudzujú hmyzí škodcovia zeleniny.  Kvety okolo seba šíria špecifickú vôňu, ktorá prirodzene odpudzuje škodlivý hmyz. Korene obsahujú látky potláčajúce pôdne háďatká.

Tagetes erecta L. / Aksamietnica vzpriamená

Aksamitník patrí medzi najznámejšie letničky, ktoré poznáme aj pod názvom afrikánky alebo smraďošky. Kvety okolo seba šíria špecifickú vôňu, ktorá prirodzene odpudzuje škodlivý hmyz. Korene obsahujú látky potláčajúce pôdne háďatká.  Kvitne veľmi dlho, kvety sa tvoria neustále počas celej sezóny.

Semená aksamitníka vysievame v skleníku v termíne od polovice marca do polovice apríla, do vonkajšieho záhonu ju vysievame od polovice apríla až do konca mája. Dbáme na pravidelnú zálievku. Rastliny presádzame po 5 - 6 týždňoch po vysiatí.

Rastlina je nenáročná na pestovanie a bohato kvitne po celý rok. Aksamitník má v obľube slnečné stanovište, prípadne polotieň a vyžaduje priepustný záhradný substrát.

Parametre
Výrobca SEMO
Cenová skupina 5
Množstvo 15 semien
Výsev 03 / 04
Miesto výsevu vo vykurovaných priestoroch (skleník, byt)
Miesto pestovania záhon

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty